motivace a hranolky

20. dubna 2016 v 17:27 | al. |  everyday
bez práce nejsou koláče. ale když ste malý děcka nerozumíte tomu, protože přesto že nic neděláte, dostanete koláčů tolik, kolik si myslí babička že jich sníte aniž by vám bylo blbě. já mám ráda koláče z listovýho těsta, posypaný nějakým tím moučkovým cukrem a plněný tvarohem nebo ořechy - jak se to prodává u nás v hradecké pekárně, v mňam mňam a všude jinde.

bez motivace není práce ani koláče. s motivací je to jinak. když je dobrá motivace - že to směřuje k vašemu cíli nebo k cíli ke kterému by to mělo dosáhnout podle naší společnosti / rodičů / dobrého svědomí, tak supr!... špatný je když dostanete motivaci k tomu, abyste dodělali střední a už nešli na vysokou, že je lepší hned dělat co chceme. (když chceš být doktor radši na vysokou jdi, nebudeš do někoho řezat jen s maturitou ne?) ale když chceš být grafik a zjistíš, že na to nepotřebuješ ani tu "blbou" střední uměleckou školu obor grafický design, co teď studuješ, tak je asi vysoká zbytečná. pokud najdeš práci v grafickým studiu nebo v reklamce co bude v poho bez hnusných fontů a plakátů, aspon v kauflandu doplňovat zboží...
NEBO NE?
nebo cestovat po světě stopem, seznámit se se spoustou super lidí, co taky jezdí stopem (nějaký hipíci, ale proč ne)?
když nechceš mít manžela rodinu a další pro někoho moc moc zbytečný věci, tak kaufland není v poho.
musíme si, naše lidstvo spíše studentstvo, položit tu správnou otázku. něco jako co chceme dělat, co budeme dělat. a ne co bychom měli dělat, podle nějakých obyčejných mainstream zásad.

abycho pak nelitovali špatných rozhodnutí. aspoň sme udělali nějaký. nelituju věcí co sem přemýšlela že neudělám a nakonec jsem je udělala. jak co teda. například nelituju, že jsme nedávno byla v ikea (ikei?) a snědla jsem z odneseného tácu hranolku. byla DOBRÁ FAKT. teď je z toho vtipná historka a já nic nechytla a neumřela jsem z toho. mám zážitek!

otázka života, vesmíru a vůbec...?
 


Komentáře

1 HockeyGirl | E-mail | Web | 20. dubna 2016 v 19:43 | Reagovat

Ahoj :) Všimla jsem si tvé ikonky na mém blogu. Jsi fanynka 1D? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.