klíč k lásce

11. března 2017 v 13:14 | al. |  everyday

četla jsem knížku o klíči. ten klíč našel jeden kluk cestou do školy. příběh z dětství nebo trauma z dospělosti, který je použitý jako metafora. protože to je celý o tom, že ten kluk cestou do školy přemýšlí od čeho by mohl být ten klíč. vymyslí poklad, skříňku a plno dalších věcí. pak ho těsně před školou ztratí, ten klíč. takhle zklamaná z děje knížky jsem dlouho nebyla. je to metafora k realitě, uskuteční se vám náhoda, něco hezkýho a pak to najedou, když to nečekáte, ztratíte.
zajímalo by mě, jak to autora té knížky napadlo. hlavně ten konec. člověka to natolik sebere, to vymýšlení, na co by mohl ten klíč být a co s ním ten kluk udělá, že zapomene na dedukční schopnosti a pak ho to totálně sebere. když skoro na poslední stránce ten klíč spadne na zem a ten kluk už ho nesebere. klíč si najde novýho kámoše a celý se to beztak bude opakovat.
to je jak když najdete kamaráda, pak ho ztratíte. když najdete propisku a pak ji další hodinu už nemáte, protože ji někde necháte. nebo zapalovač.


jsem šťastná nebo jen opilá?

jsem opilá nebo šťastná?


kdysi bylo i brko průhledné, ale teď už jsme si zvykli.


jsem sama, jako člověk, který si myslí, že když ostatním něco o sobě řekne, tak to můžou kdykoli použít proti vám zpátky? v té nejnevhodnější chvíli to nějak řeknou nebo napíšou a vám to ublíží. nebo je to jen v mojí hlavě. nevěřím svým kamarádům, možná ze špatné zkušenosti s těmi předchozími. ale tihle jsou jiní. nebo nejsou?


když se do někoho zamilujete, neznamená to, že jste v stereotypním a konzumním systému, což by znamenalo, že spolu budete chodit, mít svatbu, mít děti a dům na venkově? tohle to vůbec neznamená. když něco nebo někoho milujete je to stejný prostě. ať už je to věc nebo zvíře nebo člověk. prostě si k tomu určitýmu něčemu vytvoříte vztah, tomu se říká v našem světě, že to / jí / ho milujete. všichni ostatní si myslí, že ho milujete a chodíte s ním /tím. nemůžete chodit se svojí kytkou, co máte na intr. nemůžete chodit se svoji kamarádkou a nemůžete chodit s písničkou, co právě vyšla na youtube i s videoklipem. prostě to něco milujete, trávíte s ním čas, protože něco máte rádi. a to vám k životu stačí. pak vám to ale najednou nestačí a chytnete depku. co s tím? teď už potřebujete, aby vám tu lásku někdo oplatil a pomohl vám tak, že s polu pujdete za školu, večer na víno a na cigaretu. když se tohle nestane, depka pak časem přejde a spadnete do té jednostrané lásky znovu. možná už trochu míň, ale stejně. protože je tady zas ta zkurvená naděje, že příště za váma třeba někdo přijde, až budete na dně. někdo pro vás skočí mezi manty nebo běluhy nebo kapustňáky do vody a zachrání vás. nebo líp, zůstane tam s váma. protože vás zná a má vás rád, takže ví, že ty manty nebo běluhy nebo kapustňáky máte rádi.


přihláška do ostravy podána. poplatek zaplacen. první kolo hotové. výsledky stále nikde.


už je tu léto, konečně a nekonečně.

zápisky člověka
ve věku 19 a půl let
sepsáno 11. 3. 2017
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.