otrava

23. září 2017 v 21:43 | al. |  everyday


jsem ráda, že jsme šly dnes na chvíli ven. sice prší, ale šly jsme do lesa, kde bylo tmavo a zima ale docela pěkně. našly jsme tu zoo a další zastávky autobusu. nadýchaly jsme se čistýho a zdravýho vzduchu tady v ostravě. dali si cíčko a vínko teď večer, a taky už asi třetí dávku kukuřičných křupinek s mlíkem. protože nám totiž nezbylo moc jídlo na další večeři.k obědu byla pizza za 20 kč z penny, co je tu poblíž, a vařily jsme to v mikrovlnce na novým talíři z ikejky za 15 kč. nemáme totiž plech do trouby ve společné kuchyňce na patro. ha ha.
byla ale dobrá. no a k svačince a večeři jsem měla ty křupinky s mlíkem. mám ještě banán, jogurt a tak 6 plátků menšího chleba. to zní jako snídaně a nějaká poslední záchrana.zítra ale jdeme do penny ráno a pak na výstavy a do města. do centra všeho dění. a na stodolní, protože to máme zakázaný.od pondělé už se učíme, bojím se nových učitelů a spolužáků. taky nemám identifikační kartičku, protože trvá dlouho než tam dojdou peníze, aby se to zaplatilo. všechno je to složitý.

moc složitý. kartičky na vlak, na další vlak, jízdenky, kartičky na mhd, kartička na vstup na koleje, na vstup do školy další kartička, isic, budem muset najít tady knihovnu s beztak další kartičkou.je mi trochu smutno po brnu. tam jsem věděla kde si vyřídit kartičku do školy a další kartičky na mhd a na vlaky. tady je to složitější, ale přijdu si víc hustě a dospěle, že jsem to jako vyřídila. ale pořád to vlastně vyřízený není, tak sakra.. taky mám hlad, uplně sem nevypočítala jídlo a zásoby. protože se kupoval jar a houbičky a toaleťák, takže nákup za moc peněz byl i tak a to teď nemáme ňaminy. měly jsme víno, i včera večer s novou spolubydlící i dnes večer bez spolubydlící.chce se mi spát.jo a taky je tu vtipný internet. že tu jako není wifi a musíte se připojit, přihlásit a nastavit v počítači internet přes síťový kabel do zdi/ze zdi. a spolubydlící má třeba mac noťas a nemá tam ten port na ten kabel, nemá tudíž internet. hlavně, že se vše na vysokých školách řeší přes internet, rozvrh, studentský email a tak, ale tady prostě normální internet roku 2017 není. jen kabel. navíc ten kabel se musel koupit, mám teď půjčený od té spolubydlící, jinak bych neměla už vůbec penízky na jídlo a víno. a ještě tabák. to ne. i dont like it at all.mess.
teď a tady
21:42
23. 9. 2017
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.