winko

6. listopadu 2017 v 19:57 | al. |  everyday


nelíbí se nám tady. líbí se nám tady, když sbíráme houby, zeleninu nebo jdeme na pivo a cigaretku.
normálně pijedem winko na "kéž by" bytě, cigaretky zatím taky máme občas. když jsou penízky. a nemusíme kupovat moc barev. jinak malujem. to taky. kdo ne, kdo nemaluje když je opitej vínkem, společností, zhulenej nebo já nevim co tak normální lidi jako dělat, když je jim dvacet let. nebo míň nebo víc. když už jim je moc víc, tak je to divný, ale i tak je s nima sranda.
je tu zima.
tohle je zamilovaná píseň pro špatně postavený pokoj, ve kterém je zima. nebo taky naladíme něco jinýho, jako třeba dr. house co zpívá a hraje na klavír na youtube. nebo taky děti v dětském bazénku, který se rádi koupou v brně. i v olomouci, možná i v praze. vono to je jedno vo co jim de. dobrá hudba, dobrá společnost, winko, cíčko, gin s tonikem, jagermaister na parkovišti nebo jít do mekáče. lidi dělaj všechno.

když musím malovat, nechce se mi.
když musím číst, nechce se mi. dělám něco jinýho.
když musím dělat brigádu, nechce se mi a radši si čtu nebo maluju.
když si maluju, přemýšlím, že musím dodělat věci na brigádu a odevzdat to, protože se to bude kontrolovat a tisknout. ale tak si jdu malovat a dám si winko, aby mi z toho nebylo tak vyčítavě. že jako dělám jiný věci.
že jako malovat musím, abych udělala školu. pracovat musím, abych udělala školu. školu dělám, nevim proč. protože to jde, je to tady docela fajn. přece všichni říkaj, že vysokoškoláci chlastaj a nic nedělaj. tak proč nestudovat. další věci, jako semestry a zápočty to už je easy. no uvidíme za pár měsíců, tak moc eas to bude. nějaký anatomie, speciální kresby a klauzury přece nikoho nezajímaj, ale zajímaj nás všechny. přecejc


přecejc.


nerozumím lidem, že jsou srovnaný s tím co dělaj. třeba to nikdy jako nenapadlo řidiče trolejbusu v ostravě, že bych radši maloval nebo studoval třeba rybářství nebo něco s mravencema? to lidi z kolejí třeba studujou, tak proč ne náš řidič. co má zodpovědnost a vozí mě do školy. vo co mu de.
třeba něco takovýho a nebo něco jinýho hustýho studoval a skončil tady. kde většina. ale zas nemůžeme být kritický k většině co dělaj normální job, protože jinak by to tu bylo na posraní. kdyby každej byl umělec nebo rybář a všichni by chodili chlastat do místního baru, kde je hezky. a je tu holka, co obsluhuje na baru, všichni si jí chceme vzít za ženu. nebo za muže, je to jedno. prostě chceme do toho podniku chodit pořád a mít hodně peněz na piva a panáky a pouštět hudbu a promítat ty videoklipy na stěnu.
nene. nic takovýho.
i tak tomu nerozumím, i když to chápu. no.

fakt bych chtěla tyhle články sázet v indesignu, aby to kurva nějak vypadalo.
dám si to jako klauzury a pobleju se z toho. ale dám si pak winko a všechno mi bude pryč z hlavy.


přecejc.

opilost je dost.
cukr píše.
už nepíše.
už nemaluje.
už jen poslouchá písničky.
6. 11. 2017
20 let
19:57
muškát v krvi a barva na rukách.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.