mam plno času

8. prosince 2017 v 9:53 | al. |  everyday


proč jako malý děti máme plno času. rodiče nás cpou na kroužky, každý den v týdnu aspoň jeden. pak přijít domů, udělat si úkoly, něco doma uklidit nebo vynést odpadky, pak mě ze všeho vyzkoušeli, ze slovíček na angličtinu a tak, potom byl večer a já mohla maximálně na jednu nebo dvě hodiny na počítač. žila jsem na blogísku, později na facebooku, ale nejvíc sem hrála hry (jako vaření na superhry.cz nebo zootycon nebo nějaký tajný poklady). pak jako je míň času, protože se třeba učíte a připravujete na přijímačky na střední, pak se někam dostanete a už máte větší volnost v tom, že vás rodiče tolik nekontrolujou jak se učíte, máte vlastní noťas a když bylo štěstí, tak i mobil, na kterým jde dělat i něco jinýho než hrát dvě hry celej večer nebo psát sms za kredit, kterej mi vydržel ne měsíc, ale tak týden. chodíte ven, nebo koukáte na seriály, to je podle vaší volby a volby společnosti, se kterou se bavíte. buďto je to společnost lidí, který chodí ven, daj si v tech 15 letech pivko, brko nebo i věci, o kterých do teď nevím co jsou zač. nebo máte společnost lidí, co jdou hned na intr nebo domů a vy jako jdete taky no, co už, koukáte na filmy a tak, nic vám to nedá, nijak se tím nevzděláte. přijde mi, že venku se člověk víc vzdělá než u seriálu, kterej když skončí, jse v hajzlu (pokud je to ovšem trochu kvalitní seriál). pak se učíte na testy, klauzury, pololetní práce, přijdou přijímačky... člověk se rozkoukal tak ve třeťáku a najedou začátek čtvrťáku a ste v hajzlu, protože nevíte co se životem, kromě toho, že chcete zůstat tak, jak to je. času máte ještě míň, protože chcete chodit na to pivko ven, ale i se učit a dělat něco na vysokou, portfolko nebo takový cepoviny. maturita, hurá na vejšku. tam jako máte plno času a zároveň ani hovno. je to tam o hodně volnější než na tý střední, kde se občas taky dělalo kulový, vy nevíte co s časem a zas padáte do dvou společností. koukáte celý odpoledne na seriály nebo chodíte na pivko. co už. je to fajn. teď ale přijdou zkoušky, to bude sranda. celý tři měsíce nic neděláte, všichni počítaj s tím, že když máte volno děláte si svoje věci, co pak jako využijete. ale já tak dospělá třeba nejsem, aspoň ne moc často teda, a prostě se na to vyseru, páč nevím co dělat. ale pak je to fajn, že krize je pryč a můžu tvořit jak chci. pak jsou tu výmluvy, že jako za celý týden trávím čekáním na vlak a ve vlaku nebo v mhd tolik času, že spím a nebo jen koukám na ubíhající krajinu a domy, protože už nevím fakt nic.


přijde mi,že to nic nedělání mě unaví víc nebo aspoň stejně, jako třeba 12 hodin ve škole, co jsem zažila na střední. vo co tady de jako.
mám plno času, ale nevím jak ho využít. pokaždý když jsem v ostravě, vím co bych dělala doma. když jsem doma, chtěla bych být v brně. když jsem v brně jsem šťastná, ale pak si uvědomím, že jako tu jsem jen na dva dny maximálně a že zas jedu do háje. v praze je taky hezky, ale tam vždycky jezdím za někým nebo s někým, takže je pořád co dělat, když si vyberete dobrou společnost. jako ono je to všude super, když si vyberete dobrou společnost na pivko nebo na procházku s cílem hledání benzínky, že tam snad budou mít teplý a dobrý kafe (a nakonec tam je jen automat a je to hnus, ale pak sem si sedly před koleje, zapálily si k tomu cigaretu a umřem z toho tak i tak, takže nám to bylo fuk, že je to kafe hnus. spíš to chutnalo jako divný horká čokyna s pachutí jako asi kafete no).


jdu hrát zootycon, pak jdu dělat cukroví
a zuby už sem si čistila,
takže nic jinýho v plánu nemám.
9:51
8. 12.
2017

ajo, ještě obrázky. 9:52
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.